Gönderen Konu: İlk Ubuntu İşletim Sistemli Telefon Bir Saat İçinde Tükendi  (Okunma sayısı 2644 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı fortran

• Forum Gurusu
  • Bir insanı sevmekle başlar her şey...
    • get GNU

Hatırlanacağı gibi, geçen hafta ilk Ubuntu işletim sistemli telefonunun BQ adlı bir İspanyol şirketince üretildiğini ve Aquaris E4.5 adı verilen ürünün bu hafta içinde tüketiciye sunulacağı duyurmuştuk. 4.5″ full HD 1080p bir ekrana ve 540×960 piksel çözünürlüğe sahip Aquaris E4.5’in 1 GB sistem belleği ile donatıldığını belirtmiş, 8 GB dаhili dеpоlаmа kаpаsitеsi bulunduğunu söylemiştik. İlk Ubuntu işletim sistemli telefon Aquaris E4.5’in satışın sürekli değil anlık ilanlarla ve online olarak yapılacağı açıklanmıştı. Şirketin ilk satışını yapmak için ilanını yapmasının ardından büyük bir yoğunluk yaşandığı söyleniyor. Google+ üzerinden yaptıkları duyuru ile dakikada 12 bin adet cihaz satıldığını ifade eden şirket yetkilileri, sabah saat 9 da açılan sistemin öğlen 12’de çöktüğünü ifade ettiler.

Elde kalan az sayıdaki stok için sistemin öğleden sonra yeniden açıldığı söyleniyor. Satışlara şimdilik bu biçimde anlık olarak devam edilecek. Konuya ilişkin olarak diğer kaynaklara da bakabilirsiniz.

getgnu.org