Gönderen Konu: Ubuntu GNU\Linux Sunucu Rehberi  (Okunma sayısı 3468 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı fortran

• Forum Gurusu
  • Bir insanı sevmekle başlar her şey...
    • get GNU
Ubuntu GNU\Linux Sunucu Rehberi
« : 07 Temmuz 2015, 01:00:08 ös »

Ubuntu GNU\Linux Sunucu Rehberi adlı kitabın yazarı, Özgür Karataş, kitabını şöyle tanıtıyor: “Bu rehberde siz değerli okuyuculara adım adım Ubuntu GNU\Linux sunucu dağıtımı üzerinde nasıl ağ servisleri kuracağınız anlatılacaktır. Rehber hazırlanırken mümkün olduğunca sade bir içerik olması düşünülmüştür. Bu rehberi okuduktan sonra Ağ Yönetimi, Web Yönetimi, Veritabanı Yönetimi ve Mail Sunucu Yönetimi konularını çözümleyebileceksiniz. Ayrıca Ubuntu GNU\Linux üzerinde nasıl paket kurup silebileceğiniz anlatılacak ve Paket Yönetim Sistemi olan APT ve APTITUDE hakkında bilgi sahibi olabileceksiniz. Rehberin hazırlanma tarihi 28 Ocak 2007’dir. Mümkün olduğunca güncel bir rehber olabilmesi için anlatımda güncel paketler kullanılmıştır. Dilerseniz bu rehberi GPL lisansına bağlı kalarak sitenize, günlüğünüze koyabilir, yazıcı çıktısı alarak ilgileneceklerini düşündüğünüz arkadaşlarınıza ve takımlarınıza dağıtabilirsiniz. Rehber içerisinde Ubuntu ile ilgili bilgi verilmemiş ve zaten okuyucunun Ubuntu dağıtımını biliyor olduğu düşünülmüştür. Bu rehberin amacı Ubuntu ile ileri düzey sunucu ve ağ yönetimini konfigürasyonu yapmak isteyenleri bilgilendirmektir. Rehberde eksik, yanlış ve gereksiz olduğunu düşündüğünüz kısımları bana (okaratas) mail ile bildirebilirsiniz.

Ubuntu GNU\Linux sunucu dağıtımı üzerinde ağ servislerinin nasıl kurulacağı konusunda hâlâ yararlı bir kaynak olarak yerini koruyan Ubuntu GNU\Linux Sunucu Rehberi adlı e-kitabı edinmek için tıklayınız.

getgnu.org