Gönderen Konu: Neden Truva Linux  (Okunma sayısı 13444 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı kaan_ol112

• Yeni Üye
  • *
Neden Truva Linux
« : 15 Temmuz 2009, 01:35:05 ös »
ben acemi bir linux kullanıcısıyım ama kendimi geliştirmek isityorum
neden truva linux ?truva linux un diğerlerinden ne farkı war ?yani pardus,ubuntu v.b
bu konuda açıklamaa yaparmısınız?

Çevrimdışı atlantis

• Yönetici
  • Forum Gurusu
  • Truva Linux
    • Truva Linux
Ynt: Neden Truva Linux
« Yanıtla #1 : 15 Temmuz 2009, 01:39:39 ös »
Truva Linux'un Türk kullanıcıları tarafından geliştirilmesi dışından ek bir ayrıcalığı henüz yok. Sonuçta taban aynı: Linux işletim sistemi. Gerisi süsleme, kolaylaştırma işlemleridir.

Çevrimdışı kaan_ol112

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #2 : 15 Temmuz 2009, 02:10:15 ös »
ben NEXT DEMEYE  alıştım ama şunu soylim truva linux de ses kartı için bile kod yazmak gerekiyor onun linux geliştiriclerinden ricam görselliğe önem wermeden linux windows tek tuş sistemine hızlı bi şeklde geliştirilmesini sağlamanızdır.

boylece linux kullanıcılaırn sayısı artıyor.

truva linux yüklemek isterim ama tek korkum kod yazmak

aslında delphi php bilgim war  ama linuxte kod yazmak başka bişey
belirli bi mantığüını bulmam lazım C dilinide çok sewmeme rağmen linux kullanamadığım için üzülüyorum

Çevrimdışı atlantis

• Yönetici
  • Forum Gurusu
  • Truva Linux
    • Truva Linux
« Yanıtla #3 : 15 Temmuz 2009, 02:12:36 ös »
Truva Linux'ta ses kartı için kod yazman gerekmiyor. Büyük oranda anakart üzerinde donanımlar sorunsuz tanınıyor. Bunun dışında kablosuz ağ cihazları gibi donanımlarda sıkıntı yaşanabilir ama çoğununda sürücüsü zaten mevcut.

Sizin sıkıntı yaşacağınız konular Linux kurulumu, Linux dosya yapısı ve bazı donanımsal sıkıntılardır. Zamanla zaten kendi işini halleder düzeye geliyorsun. Yeterki Linux kullanmaya ve öğrenmeye çabala.

Çevrimdışı coderamiral

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #4 : 15 Temmuz 2009, 07:47:40 ös »
ben acemi bir linux kullanıcısıyım ama kendimi geliştirmek isityorum
neden truva linux ?truva linux un diğerlerinden ne farkı war ?yani pardus,ubuntu v.b
bu konuda açıklamaa yaparmısınız?
Aslında truvanın pardustan farkı; suseden aşıtmaların olmaması:).  pardus kullanıyorsan bol bol hatalarla kanka olacaksın anlamına gelir.
pardus u cümle cümle incelemiş biriyim  , ve şunu söyleyebilirim;pardus  aslında suse den peydahlatılan ,ve üzerinde  kumla oynar gibi oynanılan bir  yeteneksiz sistemdir..
 Truvayı daha yükseklerde görmeyi çok isteriz........

Çevrimdışı caylakpenguen

• Yönetici
  • Katkıcı Üye
    • http://caylak.truvalinux.org.tr/blog
« Yanıtla #5 : 16 Temmuz 2009, 10:16:36 öö »
coderamiral
pardus 2008 sürümleriyle biras suse den alıntılamaya başladı. Gfx Açılışı, Bootsplash konfigurasyonu gibi, Pardusun Satırlarını eksik okumuşsun. Pardus ta Suseden Gentoo ye Fedora ya kadar her kesimden kod kullanılıyor ama yoğun olarak gentoo. Pardusun tabanı zaten gentoo dur.

Çevrimdışı BayBilimci

• Üye
  • **
    • Bay Bilimcinin Günlüğü
« Yanıtla #6 : 16 Eylül 2009, 02:31:08 öö »
"coderamiral" Dostum sana katılıyorum Pardus suse çakması bir dağıtım. Truva ise özellike gelecek gördüğüm projelerden birisi özellikle bu sebepren aranıza katıldım.
Bilimin ışığına yolculuk....

Çevrimdışı coderamiral

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #7 : 16 Eylül 2009, 04:17:51 öö »
"coderamiral" Dostum sana katılıyorum Pardus suse çakması bir dağıtım. Truva ise özellike gelecek gördüğüm projelerden birisi özellikle bu sebepren aranıza katıldım.
tabiki truva geliştiricilerinden    yoğun çaba  beklentimiz var. bu aralar truva projesi aşırı ağır.hergün düzenli olarak burayı takip ediyorum. Sonuçta bu bir proje ve  ilerletilmesi gerekiyor.

Çevrimdışı atlantis

• Yönetici
  • Forum Gurusu
  • Truva Linux
    • Truva Linux
« Yanıtla #8 : 16 Eylül 2009, 11:32:23 öö »
Yeni sürümün altyapısını sıfırdan tasarladığımız için işler baya aksadı. Bayram sonrasında sorunları gidermiş olacağımızı umut ediyorum. Komple yeni bir sistem gelecek o nedenle sizlerden biraz daha sabır bekliyorum. :D

Çevrimdışı BayBilimci

• Üye
  • **
    • Bay Bilimcinin Günlüğü
« Yanıtla #9 : 16 Eylül 2009, 03:25:15 ös »
Özellikle gelişiminizi önemle bekliyorum. Yeni sürümünüzü bizzat test edicem ve donanım-yazılım sorunlarını rapor edicem. Ben işlerin ağar ilerlemesi yanındayım çünkü hızlı olduğu zaman çuvallıyor. Hem tara gidermesi hemde donanım sorunları açısından yavaş olması iyidir.  ;)
« Son Düzenleme: 16 Eylül 2009, 03:37:12 ös Gönderen: BayBilimci »
Bilimin ışığına yolculuk....