Gönderen Konu: Truva Linux Geliştiricisi olmak ister misiniz?  (Okunma sayısı 39996 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı atlantis

• Yönetici
  • Forum Gurusu
  • Truva Linux
    • Truva Linux
Ynt: Truva Linux Geliştiricisi olmak ister misiniz?
« Yanıtla #15 : 30 Ağustos 2009, 12:39:58 öö »
Hayır sorun olmaz. Aksine mutlu oluruz.

Çevrimdışı the spooks

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #16 : 28 Eylül 2009, 12:35:31 öö »
Teşekkürler. Bizim yalnız kalmamızın sebebi sanırım yeterince ilgi çekecek işler yapamıyoruz. İşlerimizin yoğunluğu nedeni ile Truva'ya her an vakit ayırmamız mümkün değil. O nedenle herkes imkanı ölçüsünde katkıda bulunsa yeter. Test işleri olsun, paket geliştirme olsun,..

Bunu diyorsanız daha iş başlamadan pes etmiş olmaktasınız. Truva Linux ne zaman kuruldu ne kadar gelişti ?
Başka linux işletim sistemleri ne zaman kuruldu ne kadar gelişti ?
Kimi yazılım biliyor, kod biliyor ama hiçbir şey yapmıyor..

Ne zaman kadronuza  ''aktif'' insanları alacaksınız? Foruma yazılan son mesajlar günler öncesinden kalma, adeta terk edilmiş! Gibi
Sorularımı yanıtlarsanız sevinirim.
« Son Düzenleme: 28 Eylül 2009, 12:47:39 öö Gönderen: the spooks »

Çevrimdışı atlantis

• Yönetici
  • Forum Gurusu
  • Truva Linux
    • Truva Linux
« Yanıtla #17 : 28 Eylül 2009, 08:26:36 öö »
Biz bu işlere başlarken sıfırdan başladık ama istediğimiz noktalara götüremedik. Bu proje tamamen gönüllülerden oluşuyor. Kimseye o yoğun hayatı içerisinde diyemeyiz ki şu şu işleri yap bitir.

Kadromuza gelen aktif insanlarda zaman içerisinde çok işler yaptı ama bir şekilde onlarda bıramak zorunda kaldı.

Türkiye'de maalesef bu tür işler sadece kişisel çabalarla ilerliyor. Herkes maddi ve manei olarak sıkıntıda ve öncelikli olarak bu sıkıntılarını gidermek istiyor haliyle.

Kısacası tam zamanlı profesyoneller olsak her dediğinizde haklısınız ama şu ortamda haklılığınız tartışılır.

Çevrimdışı BurakEnder

• Üye
  • **
    • Burak Ender
« Yanıtla #18 : 30 Ocak 2010, 03:45:50 ös »
Dur abi dur geliorm kalkındırcam bu projeyi :) Yeni sürümün adı Empire Of Linux World :D çok iddalı oldu farkındayım :D

Çevrimdışı atlantis

• Yönetici
  • Forum Gurusu
  • Truva Linux
    • Truva Linux
« Yanıtla #19 : 01 Şubat 2010, 09:17:28 öö »
Hadi bakalım...

Çevrimdışı BurakEnder

• Üye
  • **
    • Burak Ender
« Yanıtla #20 : 03 Şubat 2010, 02:33:41 ös »
5 ay sonra ukrayna da olucam. Fakat macaristan da bir aklımın bir köşesinde duruyor. Gittiğim ülkede Truva Linux'u yaygınlaştırmaya çalışıcam elimden geldiği kadarıyla.  Gidince öncelikli olarak, Truva Linux için rusça bir site açmayı düşünüyorum. Ardından makaleli rusçaya çevirmeye başlıycam. Yeterli bir ilgi ile karşılaşırsak eğer bence rusça bir sürüm hoş olabilir.

Hele o zaman bir gelsinde ben dil için elimden geleni yapıcam :) zaten bölümümde %90 ihtimal bilgisayar mühendisliği düşünüyorum. Kiev Politeknik Üniversitesi bu tarz projelere destek veriyormuş. Gittikten sonra bu desteği de almaya çalışıcam.

Sizce nasıl olur ? yani eğer ukrayna da yeterli bir ilgi görürsek bu bölgede de destek verebilirmiyiz ?

Çevrimdışı AzerRail

• Katkıcı Üye
  • Linuks diyorum başka bir nen demiyorum !
    • AzerRail'in Masaüstü
« Yanıtla #21 : 03 Şubat 2010, 03:01:03 ös »
Dil öğrenmeyi çok kolay sanıyorsun anlaşılan. Rusça gibi bir dili gider gitmez öğrenip çeviri yapacak düzeye gelmek gerçekten büyük yetenek ister. Ama başarırsan ne âlâ...

Ukrayna düşüncen çok yerinde. Üstelik orada okuyan arkadaşlarım çok ucuz olduğunu söylüyorlar. En azından Baküye göre çok ucuz. :) Eğitimi de fena sayılmaz imiş. Hiç birşey öğrenmesen bile dil öğrenirsin, bence olanağın varsa git.

Çevrimdışı BurakEnder

• Üye
  • **
    • Burak Ender
« Yanıtla #22 : 03 Şubat 2010, 03:10:51 ös »
Ali abi dil kursuna başladım ben :) o yüzden orda pekiştirerek geliştirme imkanımda olucak. Yani 5 ay da olmaz da 10 ay olsun hadi ama yine de orda Cihan yapıcam :) Truvayı 3 kıtaya yaymalıyız :P Eğer ciddi anlamda bir ilgi görülürse Truva adına orda işler yapmak istiyorum. Bu arada uzun süredir görüşemedik azerbeycan nasıl ordaymışsın :)

Çevrimdışı atlantis

• Yönetici
  • Forum Gurusu
  • Truva Linux
    • Truva Linux
« Yanıtla #23 : 03 Şubat 2010, 03:21:40 ös »
İngilizce üzerinden destek verilebilir ama Azerrail'inde dediği gibi Rusça gibi bir dilde destek vermek hemen olacak bir iş değil.

Çevrimdışı BurakEnder

• Üye
  • **
    • Burak Ender
« Yanıtla #24 : 03 Şubat 2010, 03:24:29 ös »
Ukrayna da ingilizce bilgisi çok düşükmüş. Fakat hemen olmasa da (eğer ilgi yüksek olursa) bence ilerde düşünülmeli. Tabi hemen düşünülmeli demiyorum ama ilerde bakarız işte :)

Çevrimdışı yuijin

• Üye
  • **
« Yanıtla #25 : 03 Şubat 2010, 04:01:55 ös »
Merak ettim kodlamayı hangi dilde yapıyorsunuz?

Çevrimdışı atlantis

• Yönetici
  • Forum Gurusu
  • Truva Linux
    • Truva Linux
« Yanıtla #26 : 03 Şubat 2010, 04:04:37 ös »
Truva'da Python ve kabuk programlama ağırlıklı kodlama yapıyoruz...

Çevrimdışı yuijin

• Üye
  • **
« Yanıtla #27 : 03 Şubat 2010, 04:09:41 ös »
Bundan çok önceleri VB.Net üzerine eğitim almış olamama rağmen piyasada acemi yazılımcılara yer verilmemesinden dolayı sistem uzmanlığına geri dönüş yapmıştım. Şu sıralar tekrar programalama damarım kabardı ve C ile C#.Net üzerine çalışmaya başladım. Sizin için yardımı olurmu bilmiyorum.

Çevrimdışı atlantis

• Yönetici
  • Forum Gurusu
  • Truva Linux
    • Truva Linux
« Yanıtla #28 : 03 Şubat 2010, 04:13:26 ös »
C# değilde C ile hazırlanabilecek küçük programlar işimizi görecektir.

Çevrimdışı yuijin

• Üye
  • **
« Yanıtla #29 : 03 Şubat 2010, 04:22:39 ös »
Küçük programlar diye hitap ettiğiniz uygulamaların içerikleri hakkında biraz bilgi verebilirmisiniz? Projenin misal nasıl bir uygulamaya ihtiyacı vardır?