Gönderen Konu: 3.0 İçin Neler Yapabiliriz ?  (Okunma sayısı 6491 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı BayBilimci

• Üye
  • **
    • Bay Bilimcinin Günlüğü
3.0 İçin Neler Yapabiliriz ?
« : 24 Nisan 2010, 04:35:41 ös »
Değerli proje yöneticimiz "Atlantis"

Bizde 3.0 sürümü ile ilgili yapmamız gerekenleri sohbet sayfasında belirtirmisin ? Bu sayede önümüzdeki sis bulutunu kaldırmış ve çalışmalara başlamış oluruz. Hem iş paylaşımı ile senin yükünüde hafifletmiş oluruz...

Mesela depoda yer almayan paketlerin testleri, sonra sürüm testleri , programların kararlı çalışıp çalışmadığının incelenmesi

Evet "Atlantis" merakla senin yapmak istediklerini bekliyoruz...  :) :) :)
Bilimin ışığına yolculuk....

Çevrimdışı atlantis

• Yönetici
  • Forum Gurusu
  • Truva Linux
    • Truva Linux
Ynt: 3.0 İçin Neler Yapabiliriz ?
« Yanıtla #1 : 24 Nisan 2010, 04:53:59 ös »
3.0 için şu anda test işleri yapıyorsunuz. Daha kapsamlı işler yapabilmeniz için eksiklerin giderildiği bir sürüm daha hazırlamam lazım. Sağlam kurulan bir sistemden sonra her medyadan paketleri okuyup kurabilen sistemi geliştireceğim.

Çevrimdışı BayBilimci

• Üye
  • **
    • Bay Bilimcinin Günlüğü
« Yanıtla #2 : 24 Nisan 2010, 10:35:27 ös »
Kurulumu tamamlayalım gerisine iyice çalışıcaz Atlantis, hem paketleri test ederiz tek tek, hemde şu bağımlılıklar konusu var. 2.0.1'de bazı bağımlılıklar eksik onları tamamlayıp atalım depoya

Çevrimdışı atlantis

• Yönetici
  • Forum Gurusu
  • Truva Linux
    • Truva Linux
« Yanıtla #3 : 24 Nisan 2010, 11:33:05 ös »
İşler yine ters gidiyor. Kurulum cd si yani yeni sistem benim sistemde (2.0.1 modifiyesi) çalışmayınca test makinesinde deneyim dedim ama makine açılmadı. İnşallah ciddi bir sorunu yoktur. Elimde tek sağlam test makinesiydi çünkü.

Grub'u yazdırma işini paket kurulumu sonuna atacam sanırım. Böylece bir pencere daha eksilmiş olacak. Amaç eksiltmek değildi ama mecbur kalacam.

Çevrimdışı BayBilimci

• Üye
  • **
    • Bay Bilimcinin Günlüğü
« Yanıtla #4 : 24 Nisan 2010, 11:36:29 ös »
Öncelikle inşallah temennimi bende belirteyim. Şu grub konusuna gelince, bir önceki versiyondaki gibi otomatik yazıdırılamazmı ? Gerçi orda da soruyor yazalımmı diye ?

Çevrimdışı atlantis

• Yönetici
  • Forum Gurusu
  • Truva Linux
    • Truva Linux
« Yanıtla #5 : 24 Nisan 2010, 11:39:00 ös »
Sormak gerek sormasakta uyarmak gerek ! Yoksa milletin kurulu düzenini bozan (windows gibi) sistem olarak tanınırız.

Çevrimdışı BayBilimci

• Üye
  • **
    • Bay Bilimcinin Günlüğü
« Yanıtla #6 : 24 Nisan 2010, 11:43:04 ös »
Anladım, ben elimden geldiğince şu 2.0.1'in programlarını insan gibi çalıştırmaya bakıyorum. Mesela eksik bağımlılıkları tamamlıyorum ve yeni paketler çekiyorum Slackware'den... Depoda olmayan ama ihtiyaç olan paketler var. Eğerki sorun çıkmazsa onları dağıtımın deposuna alırız. :)