Gönderen Konu: Netbook İçin Ne Yapılabilir ?  (Okunma sayısı 6174 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı BayBilimci

• Üye
  • **
    • Bay Bilimcinin Günlüğü
Netbook İçin Ne Yapılabilir ?
« : 04 Mayıs 2010, 07:26:12 ös »
Merhabalar

Netbookların yaygınlaşması ve bunun üzerine insan gibi bir linux dağıtımının olmaması beni düşündürmeye çalıştı, saolsun Atlantis'in gazıyla netbooklar için internetten uzun uzuye iki gece arama yaptım. Eeepcler için geliştirilmiş bir eebuntu var ama pek işe yaramıyo :D Ee pc dışında donanımlarda sıkıntı çektiriyor. Aynı zamanda normal linux dağıtımlarıda kullanılabilir durumda değil... Şimdi gelelim asıl konuya, netbooklar için bir sürüm yapma imkanımız varmı ?

Atom mimarisi için kernelin yeniden elden geçirilmesi gerekiyor. Mesela bendeki netbooka ölçtüm 52 saniyede açılıyo işletim sistemi :) ( eeebuntu, kubuntu, xubuntu, pardus )

Bir konu daha var sata2 ve ssd raid teknolojilerinin uyumsuzluk sorunları var... Bu konuda bişey yapamayız belki ama netbooklardaki kullanımı teşvik edebilmek ve dağıtımı daha iyi noktalara taşımak için netbook sürümünde çalışabiliriz :)
Bilimin ışığına yolculuk....

Çevrimdışı atlantis

• Yönetici
  • Forum Gurusu
  • Truva Linux
    • Truva Linux
Ynt: Netbook İçin Ne Yapılabilir ?
« Yanıtla #1 : 04 Mayıs 2010, 11:14:51 ös »
Bildiğiniz üzere şu ana kadar netbooklar için herhangi bir girişimimiz olmadı. Yeni sürümde netbooklara destek vermek amacıyla kernel ve ihtiyacımız olan diğer programları inceleriz. Tabi ki bu konuda en çok yardımı yine netbook kullanıcıları yapmak durumunda çünkü bende netbook yok henüz...

Çevrimdışı BayBilimci

• Üye
  • **
    • Bay Bilimcinin Günlüğü
Ynt: Netbook İçin Ne Yapılabilir ?
« Yanıtla #2 : 04 Mayıs 2010, 11:19:43 ös »
Sayın " Atlantis " netbook konusunda kullanıcı sağlamakla beraber eksiklikleri bildirmek için elimizden gelenleri yapacağız.

Saygılar :)
Bilimin ışığına yolculuk....