Gönderen Konu: DoudouLinux 2.1  (Okunma sayısı 3143 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı fortran

• Forum Gurusu
  • Bir insanı sevmekle başlar her şey...
    • get GNU
DoudouLinux 2.1
« : 06 Aralık 2013, 08:56:14 ös »

Debian GNU/Linux tabanlı bir dağıtım olan ve ayrım gözetmeksizin dünya üzerindeki tüm çocuklar için bilgisayarı basit ve keyifli kılmayı hedefleyen DoudouLinux‘un 2.1 sürümü, “Hyperborea” kod adlı 2.0 sürümünün bir güncellemesi olarak Jean-Michel Philippe tarafından duyuruldu. Bunun DoudouLinux ‘Hyperborea’ 2.0′ın ilk güncellemesi olduğunu söyleyen Philippe; elbette ki çeşitli iyileştirmeler, güncellemeler, düzeltmeler içeren sürümün iki yeni uygulama ile geldiğini belirtti. İki yeni hizmetin resmen kullanıma girdiğini kullanıcılara ve destekçilere duyurmaktan özellikle gurur duyduklarını ifade eden Philippe; online alışveriş ve Doudou Shophizmetlerinin kullanıma girmiş bulunduğunu söyledi. DoudouLinux 2.1 hakkında daha ayrıntılı bilgi edinmek için sürüm duyurusunu inceleyebilirsiniz.

DoudouLinux 2.1 edinmek için aşağıdaki linkten yararlanabilirsiniz.

İndirme sayfası (SHA1)

getgnu.org

Çevrimdışı atlantis

• Yönetici
  • Forum Gurusu
  • Truva Linux
    • Truva Linux
Ynt: DoudouLinux 2.1
« Yanıtla #1 : 06 Aralık 2013, 11:29:57 ös »
Çocuklara eğlenceli Linux dağıtımları şart. Yoksa windows belasına mahkum olarak büyümek zorunda kalacaklar.

Çevrimdışı fortran

• Forum Gurusu
  • Bir insanı sevmekle başlar her şey...
    • get GNU
Ynt: DoudouLinux 2.1
« Yanıtla #2 : 06 Aralık 2013, 11:44:14 ös »
DoudouLinux çok sade, çok hoş bir dağıtım. İnceledim. Bir ara Türkçeleştirilmesi konusuyla da ilgilenecektim ama sürdüremedim.