Truva Linux Destek Forumu

Açık Kaynaklı Yazılımlar => Ofis Yazılımları => Konuyu başlatan: fortran - 02 Ocak 2016, 08:20:17 ös

Başlık: Necdet Yücel: LibreOffice Online için hata avcılığı
Gönderen: fortran - 02 Ocak 2016, 08:20:17 ös
 Geçen hafta düzenlediğimiz (http://www.nyucel.com/2015/12/libreoffice-android-goruntuleyicisi.html) LibreOffice Android görüntüleyici için hata avcılığı etkinliğinde mevcut hata kaydı sayısını ikiye katladıktan sonra şimdi de henüz geliştirme aşamasında olan LibreOffice Online için 10 Ocak tarihinde benzer bir etkinlik düzenleyelim istiyoruz.
(http://1.bp.blogspot.com/-l1aLsqcwxTk/VofpFe_qO8I/AAAAAAAAgtM/vAyBAFKZFDE/s320/libreoffice.png)
LibreOffice Online sunucu tarafında LibreOffice çalıştırmayı ve tarayıcı ile ona bağlanarak kullanmayı hedefleyen bir ürün. İsteyen burada (https://gerrit.libreoffice.org/gitweb?p=online.git;a=blob;f=loolwsd/README;hb=HEAD) tarif edildiği gibi sunucu sürümünü kurup deneyebilir. Android için bir apk dosyası hazırlamış olmamıza rağmen tanımadığımız neredeyse kimse hata avcılığına katılmadığı için sunucu sürümünü denemeniz için oldukça uzun sayılabilecek adımları takip etmenizi beklemeyeceğiz. Bu etkinlik için bir sunucu kurup denemek isteyenlere birer hesap açacağız.

LibreOffice'in bu heyecan verici ürününü deneyerek karşılaştığınız hataları ve iyileştirme isteklerinizi bugzilla (https://bugs.documentfoundation.org/)'ya girmek isterseniz bana eposta göndermeniz yeterli olacak.

nyucel.com (http://www.nyucel.com/2016/01/libreoffice-online-icin-hata-avclg.html)