Gönderen Konu: ZTE’den Firefox OS’li Akıllı Telefonlar  (Okunma sayısı 6304 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı fortran

• Forum Gurusu
  • Bir insanı sevmekle başlar her şey...
    • get GNU
ZTE’den Firefox OS’li Akıllı Telefonlar
« : 02 Mart 2014, 05:06:55 ös »

ZTE’nin Android tabanlı çok sayıda aygıtının yaynına eklediği yeni seri, “Open” (Open C ve Open II) serisi telefonların ana özelliği, Firefox OS kullanıyor olmaları. Üstün bir fiyat-performans oranı sunmak için tasarlanmış olan aygıtlar, Firefox OS’nin en son sürümü üzerinde çalışıyorlar. Open II, 2013 yılında Telefónica tarafından altı ülkede piyasaya sunulan, ABD ve İngiltere pazarlarında ise eBay tarafından satışı gerçekleştirilen, popüler ZTE Open serisinin geliştirilmiş bir versiyonu. Firefox OS, açık kaynaklı, web-tabanlı bir sistem. Kamera ve HTML5 teknolojilerini kullanarak SMS ve oyun yaratma gibi özgün olanakları da içeren kapsamlı, geniş, gelişmiş özellikler ve uygulamalarla birlikte yeni ve sade bir UI sunuyor. Open C modeli çift çekirdekli Qualcomm Snapdragon 200 işlemciye sahip. Firefox OS serisi ürünler daha az kaynak tükettiği için, çok uzun süreli video izlenmesi veya müzik dinlenmesi durumunda bile, Open C üzerindeki 1400 mAh pil (fabrika verilerine göre) en az altı ve en çok sekiz saat dayanıyor.

Ürün, 3 megapiksel kamera ve 4″ dokunmatik ekrana sahip. Open II ise biraz daha düşük konfigrasyona sahip. 3.5″ çoklu dokunmatik ekranı olan ürün, 256 MB RAM ve buna ek olarak 2 GB ROM bellek ile hız iyileştirmelerine sahip. Çift çekirdek ve 1.2 Ghz hızında MSM8210 işlemciyle geliyor.

getgnu.org

Çevrimdışı atlantis

• Yönetici
  • Forum Gurusu
  • Truva Linux
    • Truva Linux
Ynt: ZTE’den Firefox OS’li Akıllı Telefonlar
« Yanıtla #1 : 03 Mart 2014, 10:12:15 öö »
Bu telefon ilginç bir deneyim olur sanırım. Çünkü Firefox'u ben tarayıcı olarak bile kullanamıyorum artık.

Çevrimdışı fortran

• Forum Gurusu
  • Bir insanı sevmekle başlar her şey...
    • get GNU
Ynt: ZTE’den Firefox OS’li Akıllı Telefonlar
« Yanıtla #2 : 03 Mart 2014, 01:26:03 ös »
Bu telefon ilginç bir deneyim olur sanırım. Çünkü Firefox'u ben tarayıcı olarak bile kullanamıyorum artık.

İlginç. Benim olmazsa olmazımdır. ;)