Gönderen Konu: 2.0 sürümünde karşılaşılan grub yazdırma sorunu ve çözümü...  (Okunma sayısı 36473 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı emir

• Yeni Üye
  • *
ha gayret can 4 gözle bekliyoru(m)z :)))

Çevrimdışı atlantis

• Yönetici
  • Forum Gurusu
  • Truva Linux
    • Truva Linux
Çok uğraştırdı ama buna değecek. Fstab dosyası yazdırma ile alakalı bir iki sıkıntı da var gibi. Hazırladığım sistemler işlemezse yeni yöntemler deneyerek sağlamlaştıracağım.

Çevrimdışı mkadir

• Üye
  • **

Yeni çıkan sürüm sadece grub'u mu farklı olacak?
Başka değişiklikler var mı?
Kalitenin "üst" sınırı yoktur.

Çevrimdışı atlantis

• Yönetici
  • Forum Gurusu
  • Truva Linux
    • Truva Linux
En son çıkan sürüm arkadaşların yaptıkları testler yardımı ile belirli bir stabiliteye ulaşmıştı. Sizler derseniz ki yeni paketler yer alsın o zaman sürümü yeni paketleri de iso ya adapte eder çıkarırız. Örneğin iso da Kde 3.5.8 var ama son sürüm 3.5.9. Belirleyelim ona göre hazırlığımızı yaparız.

Slackware son günlerde baya güncelleme yaptı. Ntfs-3g, fuse gibi paketler depoya girdi.

Çevrimdışı atlantis

• Yönetici
  • Forum Gurusu
  • Truva Linux
    • Truva Linux
Menu.lst dosyasının oluşturulması için yazdığım kodda da hata buldum. Artık akşama yeni iso yapıp deneyeceğim. Test sonucu olumlu olursa yarın da ftp ye yeni isoyu atarım.

Çevrimdışı ersoy

• Yeni Üye
  • *
    • blogum
sevgili Atlantis.

grup yazdırma sorununu çözdü iseniz lütfen iso yu koyarmısınız.

sadece grup nedeni ile kurulum u yapamadım. yeni paketleri daha sonraki beta larda  hep beraber deneyebiliriz.

saygılar, kolay gelsin.
-----------
Sevgi, sağlık ve linux dolu günler.

Çevrimdışı atlantis

• Yönetici
  • Forum Gurusu
  • Truva Linux
    • Truva Linux
İsoyu ftp ye gönderdim ama aktif olmadı. Kendim denemediğim için duyurmakta istemedim. Denerim derseniz adres aynı. new-current 'a girip rc1 sürümünü indirirsiniz ama dosya aktif değil tekrar söyleyim. 1-2 saate kadar aktif olur.

Çevrimdışı atlantis

• Yönetici
  • Forum Gurusu
  • Truva Linux
    • Truva Linux
Link aktif oldu. İndirip deneyebilirsiniz. Yedek almayı unutmayınız. Eski cd leriniz varsa atmayın lazım olabilir. Özellikle çekirdek konusunda.

Çevrimdışı atlantis

• Yönetici
  • Forum Gurusu
  • Truva Linux
    • Truva Linux
Sürümü dün akşam denedim. Grub yazdırıldı fakat yine menu.lst oluşturulamadı. Orda bir hata yapmışım. Sizde de grub> komut satırında kalırsa http://www.caylak.prophp.org/grub/ adresinde Abdullah arkadaşımızın hazırladığı makale ile grubu yazdırıp sisteminizi açabilirsiniz.

Çevrimdışı atlantis

• Yönetici
  • Forum Gurusu
  • Truva Linux
    • Truva Linux
Ynt: 2.0 sürümünde karşılaşılan grub yazdırma sorunu ve çözümü...
« Yanıtla #24 : 09 Mayıs 2008, 04:11:56 ös »
İlk mesajımı tekrar düzenledim. Bir iki ufak hata vardı. 2. yönteme gözatın.

Çevrimdışı hakan202020

• Yeni Üye
  • *
Ynt: 2.0 sürümünde karşılaşılan grub yazdırma sorunu ve çözümü...
« Yanıtla #25 : 16 Mayıs 2008, 07:07:56 ös »
bence hiç uğraşmayın grub olayıyla ilgili yeni sürümü bekleyip grub olayını sağlıklı bir şekilde kurun daha iyi olur. Umarım

Çevrimdışı ren0s

• Yeni Üye
  • *
2.0 sürümünde karşılaşılan grub yazdırma sorunu ve çözümü...
« Yanıtla #26 : 23 Kasım 2008, 02:11:08 ös »
Arkadaslar  Bendede 2.0 Rc1 var , dün denedim ama bende grub sorunu yaşamıştım , az sonra tekrar yuklemeyi denicem buraya sonucu yazarım , 9,600 gb hd var 1 gb swap ayırıcam  gparted da swap alanını bılınmeyen goruyo sonradan ama tekrar denicem bakalım inş yapıcam 2. yönteme göre  :D    :'( :'(

Saygılarımla  :)

Çevrimdışı atlantis

• Yönetici
  • Forum Gurusu
  • Truva Linux
    • Truva Linux
« Yanıtla #27 : 23 Kasım 2008, 03:54:05 ös »
Gparted biraz sorunlu. Yeni sürümlerini eklemek lazım. Bizde de aynı durum oluyor çünkü. Grub yazdırmazsa elle yazdırmak mümkün. Burada açıklamıştım daha önce.

Eğer sorun yaşarsanız ftp deposunda 20082008 tarihli iso var. Onda daha az sorun yaşanıyor. Hazırladığım son isoyu depoya atmadım. Hem test ederim hem kurarım diyen varsa onu da depoya atayım. Benim deneme şansım çok az. Yeterli donanıma sahip değilim çünkü.

Çevrimdışı ren0s

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #28 : 23 Kasım 2008, 04:14:26 ös »
internetim kotalı oldugu için o konuda yardımcı olamıcam zaten cd rw da yok .  Suan Truva 2.0 Rc1 den yazıyorum   :D
2. yöntemi uyguladım fakat 3. adımında bir hata verdi sanırım ama bir deniyeyim diyip diğer adımlara devam ettim ve sonuç başarılı . BLuetooth felanda varmış şaşırdım doğrusu slackwareden sonra iyi gitti valla  ;D   birkaç sorun kaldı onlarada forumdan bakıcam. Elinize Sağlık .  Bende Bilgilerimi geliştirip ve programcılık felan öğrenip size olabildiğim kadar destek olmaya çalışıcam.

SAygılarımla ...  :)
« Son Düzenleme: 23 Kasım 2008, 04:16:44 ös Gönderen: ren0s »

Çevrimdışı atlantis

• Yönetici
  • Forum Gurusu
  • Truva Linux
    • Truva Linux
« Yanıtla #29 : 23 Kasım 2008, 09:05:08 ös »
Slackware'den baya farklı bir sistem tasarladık ama yeterli kararlığa ulaştıramadık henüz. O da zamanla kullanıcılardan gelen destekle çözülecek inşallah.