Gönderen Konu: Yapılandırma Aracı  (Okunma sayısı 15181 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı BurakEnder

• Üye
  • **
    • Burak Ender
Yapılandırma Aracı
« : 23 Temmuz 2009, 02:24:07 öö »
Öncelikle herkese burdan selamlarımı iletiyorum. Zor bir öss yılını atlattıktan sonra tekrar Truva Linux'a dönüş yaptım.Lafı fazla uzatmadan bir istekte bulunmak istiyorum.

Yaklaşık 2 gün önce bir arkadaşımın bilgisayarına zenwalk kurdum. Slackware tabanlı bir dağıtım olmasına rağmen yapılandırma araçları gerçekten çok iyi. Biz Truva kullanıcıları mesela internet ayarı yaparken konsola ;

# netconfig
...
# sh /etc/rc.d/rc.inet1

komutu kullanıyoruz. Ve bir çok yapılandırma için konsolu kullanıyoruz. Zenwalk da masaüstündeki uygulamalar sayesinde sadece bir kaç adımda tüm ayarlar yapılabiliyor internette ayarları ve ekran ayarları da dahil.Bizim gibi kullanıcılar için konsoldan yapılandırma pek zor olmuyor ama yeni kullanılar için zorluk çıkarabiliyor.

Linuxu yaygınlaştırmak için ve iyi bir dağıtım olmak için bence yapılandırmanın en basit düzeye indirilmesi gerekli ki kullanıcı zorluk çekmesin. Zenwalk yapılandırma araçlarını Truva Linux'a uyarlama şansımız ne derece acaba ?

Çevrimdışı atlantis

• Yönetici
  • Forum Gurusu
  • Truva Linux
    • Truva Linux
Ynt: Yapılandırma Aracı
« Yanıtla #1 : 23 Temmuz 2009, 11:36:02 öö »
Zaten bu şekilde gidersek kendimize ait hiç bir şeyimiz olmayacak. Uzun süredir bir noktada takıldık ve o noktayı aşamıyoruz. Başka yollar denemek zorunda kalacaz sanırım.

Çevrimdışı BurakEnder

• Üye
  • **
    • Burak Ender
Ynt: Yapılandırma Aracı
« Yanıtla #2 : 28 Temmuz 2009, 11:39:42 ös »
bence şu kde masaüstünden de kurtulalım artık