Gönderen Konu: truva 2.0 sürümü  (Okunma sayısı 10041 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı hakan202020

• Yeni Üye
  • *
truva 2.0 sürümü
« : 29 Ocak 2009, 01:37:38 ös »
Truva 2.0 sürümü kurulumunu sorunsuzca yaptım.  Sonunda yapılandırmayıda yapma seçeneğini yapma kısmını  evet dedim. Kurulum bitti. Cd yi çıkarttı  yeniden başlatmayı elle yaptırdum ama grub olayı gelmeden direk truva başlama aşamasındaki kullanıcı adı ve şifresini soruyor ama orda ne yazdıysam  bir türlü truvaya giriş yapamadım yardımcı olurmusunuz

Çevrimdışı atlantis

• Yönetici
  • Forum Gurusu
  • Truva Linux
    • Truva Linux
Ynt: truva 2.0 sürümü
« Yanıtla #1 : 29 Ocak 2009, 10:14:16 ös »
Bu iyi haber hocam. Sorununuzun çözülmesine sevindim. Sistemi açtığınızda kullanıcı adı şifre sorduğu kısımda kullanıcı root yazın ve şifre girmeden enter a basın. Sistem açılır. Açılır açılmaz da root şifresini değiştirin. Değiştirmeyi bilmiyorsanız konsol ekran açın ve passwd komutunu verip şifrenizi iki kere girin. SOnra isterseniz Kuser la yeni kullanıcı oluşturursunuz.

Çevrimdışı hakan202020

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #2 : 30 Ocak 2009, 04:32:48 öö »
malesef neleri denedim ama olmuyor sizin dediğinizide denedim olmuyor

Çevrimdışı hakan202020

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #3 : 30 Ocak 2009, 08:42:07 ös »
Bu iyi haber hocam. Sorununuzun çözülmesine sevindim. Sistemi açtığınızda kullanıcı adı şifre sorduğu kısımda kullanıcı root yazın ve şifre girmeden enter a basın. Sistem açılır. Açılır açılmaz da root şifresini değiştirin. Değiştirmeyi bilmiyorsanız konsol ekran açın ve passwd komutunu verip şifrenizi iki kere girin. SOnra isterseniz Kuser la yeni kullanıcı oluşturursunuz.

dediklerinizi yaptım ama bir türlü ilk truva girişini kabul etmiyor 

Çevrimdışı atlantis

• Yönetici
  • Forum Gurusu
  • Truva Linux
    • Truva Linux
« Yanıtla #4 : 01 Şubat 2009, 06:23:12 ös »
Eksik bir şeyler olmuştur belki. Normal şartlarda root yazıp enter lamak yeterlidir.

Çevrimdışı ren0s

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #5 : 10 Şubat 2009, 12:37:48 ös »
aynı şey geçen denememde banada olmuştu çok garip bi durum birde truvanın kararlı surumunde 2.0 surumundeki gibi bluetooth vb. programlar yuklumu ve kernel farkları varmı vb . açıklarsanız sevirim

Çevrimdışı atlantis

• Yönetici
  • Forum Gurusu
  • Truva Linux
    • Truva Linux
« Yanıtla #6 : 10 Şubat 2009, 12:39:46 ös »
Şifre girişini kabul etmemesinden bahsediyorsanız sıkıntınız Truva kurduğunuz alanda önceden başka bir dağıtımın olmasıdır. Truva kurulurken kurulum yapılan alanı özellikle formatlatmıyorum ama bu seferde sürüm üstüne sürüm kurulumu gerçekleşiyor. Truva'yı tamamen boş bir ext3 alana kurmayı deneyin. Sorun çıkarsa o zaman bakalım nerde sıkıntı var diye.