Gönderen Konu: Donma Problemi...  (Okunma sayısı 9149 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ByQuad

• Yeni Üye
  • *
Donma Problemi...
« : 17 Şubat 2008, 11:07:15 ös »
Öncelikle merhaba...iyi çalısmalar

ben kendi pc'me pardus linux , ubuntu , kubuntu  gibi linux isletim sistemleri yükledim fakat hevesim kusağımda kaldı :)

yukarıda yazdığım linux isletim sistemlerinin hepsinde yaklasik 15dakka sonra ani donma yasadim...

evet pc sürekli donuyordu....acaba truva linux yüklesem bir problem yasarmıyım....

Pc donanım özellikleri:

İntel P4 3.02 ht cpu
GıgaByte 8vm800pmd-775 Anakart
Ati 9550(128versonu deil 256)
160gb Ide Seagete Hdd
---

yardımlar için şimdideen teşekkürler

Çevrimdışı atlantis

• Yönetici
  • Forum Gurusu
  • Truva Linux
    • Truva Linux
Ynt: Donma Problemi...
« Yanıtla #1 : 18 Şubat 2008, 08:15:34 öö »
Selam.

Öncelikle bir kaç dağıtımda aynı sorun çıktıysa sorun donanımsalda olabilir. Kartları ramleri filan söküp takabilecek düzeyde bilgin varsa çıkarıp düzgünce yerleştir. Kablo bağlantılarını dikkatle kontrol et.

Truva'da sorun çıkıp çıkmayacağını ancak denemekle anlayabiliriz.

Bu arada diskinde windows kullanıyor musun o normal bir şekilde çalışıyor mu?

Bir de kendi gözlemlerime dayanarak söylüyorum.

Linux kullanmaya başladığımdam beri sorunlu sistemler Linux'ta kendini ortaya çıkarıyor. Örneğin ide disk kablosu bozuk bir makinede windows çalışıyor du ama Linux kurunca bir noktadan sonra hep takılıp kaldı. Aradım taradım sorunun ide kablosundan olduğu buldum ve değiştirince sorun çözüldü.

Çevrimdışı ByQuad

• Yeni Üye
  • *
Ynt: Donma Problemi...
« Yanıtla #2 : 18 Şubat 2008, 02:24:21 ös »
Slm...

windowsda her hangi bir problem yok.. su ana kadar deneme amaclı win 98 win xp sp ve sp2 win vista kullandım sorun çıkmadı... windowsda hersey normal..

Alıntı::::

Linux kullanmaya başladığımdam beri sorunlu sistemler Linux'ta kendini ortaya çıkarıyor. Örneğin ide disk kablosu bozuk bir makinede windows çalışıyor du ama Linux kurunca bir noktadan sonra hep takılıp kaldı. Aradım taradım sorunun ide kablosundan olduğu buldum ve değiştirince sorun çözüldü.....

___

yukarıda berilttiğin yazı dikkatimi çekti... baska bir foruma yazdığım soruda cevap olarak bu yanıtı vermişlerdi..ama aldırmamıstım....  ama bunu bi denicem...