Gönderen Konu: Google Motorola vs. Microsoft Nokia!  (Okunma sayısı 3650 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı 2kral

• Üye
  • **
Google Motorola vs. Microsoft Nokia!
« : 03 Eylül 2013, 06:13:49 ös »

Bilişim firmalarının cep devlerinin almasının amacı ne? Yoğun rekabetli günler bizi bekliyor.

Bildiğiniz üzere Google Motorola'yı 12.5 milyar dolara 2011 yılında satın almıştı. Aradan geçen zaman dilimine baktığımız da Google Motorola'nın bir çok birimini lağvetmiş ve çeşitli revizyonlardan geçirmişti. En son 2 ay içinde tanıtmış olduğu Motorola Moto X  ile biçimlendirilebilir telefonları piyasaya tanıttı. Öyleki Moto X ilk 4K video çeken telefon olma özelliğini taşıyor.

Şimdi de Microsoft'un süpriz bir hamle ile Nokia'yı 7.2 milyar dolara satın alması aklımızda Google'ın yaptıklarını getirdi. Bizce Microsoft Nokia'da küçültme operasyonlarına gidecek. 6 aylık ve 12 aylık planlamalarda işe yaramayan personelleri işten çıkaracaklar. Hali hazırda 32.000 işçisi bulunan nokia 20.000 işçiye düşebilir.

Microsoft bu satın alma ile elindeki patentleri güçlendirerek tamamen özgün bir cep telefonu üretme peşinde. Kurmuş olduğu tüm ekosistemde sorunsuz çalışacak bir telefon üretmeyi planlayan Microsoft; Windows Phone 10 ve Windows 10 ile bulut işletim sistemli bilgisayar ve cep telefonları üretecek. Bu sayede kullanıcılar kusursuz bir deneyim yaşanacak.

Çevrimdışı atlantis

• Yönetici
  • Forum Gurusu
  • Truva Linux
    • Truva Linux
Ynt: Google Motorola vs. Microsoft Nokia!
« Yanıtla #1 : 04 Eylül 2013, 09:49:02 öö »
Piyasa kızışıyor. Sonuçlarını merakla bekliyorum ama şu bir gerçek ki ms in yaptığı bir telefonu ben hayatta kullanmam.

Çevrimdışı 2kral

• Üye
  • **
« Yanıtla #2 : 04 Eylül 2013, 11:40:59 öö »
aynen tam önemli bir işimizi yaparken pat diye mavi ekran çıkıverir :D

Çevrimdışı atlantis

• Yönetici
  • Forum Gurusu
  • Truva Linux
    • Truva Linux
« Yanıtla #3 : 05 Eylül 2013, 03:53:14 ös »
Ne gerek var heyecana :D