Gönderen Konu: Python ile Oyun Oynayalım  (Okunma sayısı 6789 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı fortran

  • Forum Gurusu
  • *****
  • İleti: 1.671
  • Bir insanı sevmekle başlar her şey...
    • get GNU
Python ile Oyun Oynayalım
« : 07 Aralık 2013, 08:07:39 ös »

"Invent Your Own Computer Games with Python" (Python ile Kendi Bilgisayar Oyununu Keşfet) Python programlama dilinde nasıl programlama yapacağınızı öğreten özgür bir e-kitap. Her bölüm, yeni bir oyun için kaynak kodunu size veriyor. Programın prensiplerini ve kavramlarını tek tek öğretmek yerine örnekler üzerinden programlamayı anlamayı sağlıyor..

Kitap, 10-12 yaşlarındaki çocukların bile anlayabileceği kadar basit bir dille yazılmış. Bu yönüyle de, daha önce programlama yapsın yapmasın, her yaştan insana hitap ediyor.

Kitabın ikinci basımı gözden geçirilmiş ve genişletilmiş bir içeriğe sahip. Grafikler, animasyonlar ve ses dosyaları kullanarak oyunlar yapmak için Python kütüphanesinin kullanımı da dâhil edilmiş.

E-kitap 19 bölümden oluşmaktadır. İlk bölüm değişik işletim sistemlerinde Python'un nasıl kurulacağını anlatmaktadır. Diğer bölümlerde ise Etkileşimli kabuk, Karakterler, Akış Diyagramları, Grafikler ve Animasyon, Ses ve Resimler gibi benzeri başlıklar altında Python'un gizli kalmış yönlerini kullanarak programlama anlatılıyor.

Yazara göre bu kitap:

    * Daha önce programlama deneyimi olmasa bile, kendisi programlama öğrenmek isteyen herkes,
    * Oyunlar yaparak programlama öğrenmek isteyen çocuklar ve gençler,
    * Diğerlerine programlama öğretmek isteyen yetişkinler ve öğretmenler,
    * Profesyonel programlama öğrenerek nasıl programlama yapılacağını bilmek isteyen genç ya da yaşlı herkes için yararlı bir kaynaktır.

Kitabın yazarı Albert SWEIGART, San Francisco'da çalışan bir yazılım geliştiricisi. Texas Üniversitesi'nden Bilgisayar Bilimleri diplomasına sahip. Bu kitap onun ilk kitabı olmasına rağmen son olmayacağına inandığını söylüyor. İşleri ve kitabı ile ilgili güncel bilgiler için bloguna davet ediyor.

Kitabın ana sayfasına gitmek için buraya, indirmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Kaynak: Invent With Python

ozgurlukicin.com